Blog

Tööl istumine võib olla väga valulik!

Tööl istumine võib olla väga valulik!

Viimasel ajal juhivad arstid ja teised eksperdid meie tähelepanu üha sagedamini asjaolule, et istumine on tervisele sama kahjulik kui suitsetamine või liigne kehakaal. Kahjuks kaasneb enamiku tänapäevaste ametitega istumine ning teie vastutate enda keha liikumise eest – ka tööl olles.

Igaüks, kes veedab pikki tunde arvuti taga töötades, on kogenud valu kaelas, õlgades ning selgroo piirkonnas, eriti alaselja osas. Isegi hommikuti ja pärastlõunal sportimisest ei piisa, et ära hoida tagajärjed, mis kaasnevad mitmeid tunde ebatervislikult istumisega.

Kaelavalu ja krambis õlad

Kaelavalu ja õlakrampe esineb üsna sageli. Uurige, mis on valu põhjused, ning leidke enda abistamiseks täielikult looduslikke meetodeid.

Probleemid võivad olla tingitud füüsilisest pingest või vigastusest. Kõige sagedamini esinevad need probleemid siiski inimestel, kes istuvad tööl palju kirjutuslaua või arvuti taga. Kui hoiate pead pikka aega sundasendis, väsivad teie lihased, vereringe aeglustub ning luud ja liigesed muutuvad jäigemaks. Kaelavalu ja krampis õlad kaasnevad ka pikaajalise stressiga, mis põhjustab keha pidevalt n-ö võitlusvalmilt pingeasendis hoidmist. Enamik inimestest tajuvad stressi keha ülaosas – kaelas ja õlgades. Stress võib põhjustada lihaste krampe, vereringeprobleeme ning kudede ebapiisavat varustamist toitainetega. See võib omakorda kaasa tuua lihaste krambid ning lihasvalu.

Paljud inimesed on märganud, et massaaž aitab vabaneda kroonilistest probleemidest. Kasutatav ravim peab kindlasti kiirendama ka perifeerset vereringet, sest see aitab valutaval piirkonnal taastuda.

Kiired nõuanded

Südamearstid soovitavad istumise kahjulike tagajärgede vähendamiseks järgmisi meetmeid:

  • tehke iga poole tunni järel 1‒3-minutiline paus, tõuske püsti ning jalutage veidi;
  • hakake kasutama seismislauda, mis võimaldab teil arvutiga töötada püstijalu;
  • võimelge televiisori vaatamise ajal;
  • ühistransporti kasutades seiske istumise asemel;
  • kõndige telefoniga rääkides toas ringi;
  • korraldage jalutuskäik-koosolekuid ehk koosolekuid, mis toimuvad jalutuskäigu ajal;
  • kui tööl kogu aeg istute, seadistage mobiiltelefonis meelespea, mis tuletab teile iga kahe tunni tagant meelde, et peaksite püsti tõusma, paar sammu jalutama ja end venitama;
  • püüdke igapäevast istumisaega tasahaaval vähendada, vähendades seda viimaks kokku 2‒3 tunni võrra.